Sprawy Rodzinne - Adwokat w Częstochowie

Moja Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego obejmujące takie zagadnienia jak:

  • rozwód
  • separacja
  • alimenty
  • kontakty z dziećmi
  • władza rodzicielska - jej pozbawienie, ograniczenie bądź odzyskanie
  • podział, rozliczenie majątku dorobkowego małżonków
  • mediacje
  • spadki.

W sytuacji, gdy relacje w związku komplikują się, gdy martwisz się o przyszłość finansową Twoją i Twojego dziecka, niezbędna staje się pomoc prawna. Wystarczy skontaktować się, aby umówić termin spotkania i uzyskać bezpłatną poradę.

Podejmując się prowadzenia sprawy, zajmuję się wszelkimi niezbędnymi czynnościami w Państwa imieniu. Reprezentuję Państwa na posiedzeniach sądowych i w trakcie mediacji. Proszę się ze mną skontaktować, a wszystko wyjaśnię.

Kancelaria prowadzi wiele spraw Polaków mieszkających zagranicą.

 

Rozwody i separacje

Kiedy związek nie przynosi satysfakcji i staje się udręką, gdy w małżeństwie pojawia się przemoc fizyczna, psychiczna czy słowna bądź zdrada, to znak, że małżeństwo się rozpada. To czas na podjęcie decyzji. Moje działania pomogą rozwiązać Twoje problemy. Dotyczy to zabezpieczenia interesów Twoich i Twoich dzieci na czas trwania sprawy rozwodowej i na przyszłość. Ważne, aby tak ustalić strategię działań, by uzyskać orzeczenie zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Dotyczy to alimentów, władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi, podziału majątku, korzystania ze wspólnego mieszkania. Wspólnie przejdziemy przez proces rozwodu, ustalimy priorytety. Zdecydujemy czy istnieje możliwość mediacji lub separacji. Bez żadnych opłat wstępnych uzyskasz pełne i wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości. To umożliwi Ci podjęcie w pełni przemyślanej decyzji.

 

Prawa rodzicielskie

Jeśli uważasz, że drugi rodzic ma zły wpływ na Twoje dziecko, można przed sądem zakazać mu kontaktów z dzieckiem lub znacznie te kontakty ograniczyć. Sąd także może przywrócić władzę rodzicielską, której uprzednio pozbawił jednego lub oboje rodziców. Pozbawienie władzy rodzicielskiej orzeka się w przypadku, gdy rodzice rażąco nadużywają swoich obowiązków lub rażąco zaniedbują swoje obowiązki lub też istnieje trwała przeszkoda w jej wykonywaniu. Sąd może przywrócić władzę rodzicielską rodzicowi, który został jej pozbawiony, jeżeli zostaną usunięte okoliczności, które były podstawą orzeczenia o pozbawieniu tej władzy. We wszystkich tych kwestiach zapewniam profesjonalne doradztwo prawne. Kontakt z dziećmi - Jeśli masz problemy w realizacji kontaktów dziecka z byłym małżonkiem lub partnerem, to można to zmienić. Jeśli rodzice nie mogą się porozumieć jak realizować kontakty z dzieckiem, jeśli nie masz w ogóle kontaktów z dzieckiem, bądź są one bardzo rzadkie, to niezbędna jest moja pomoc prawna, aby te wszystkie kwestie uregulować przed sądem. Również w przypadku, gdy rodzic dziecka nachodzi Cię i domaga się natychmiastowego widzenia z dzieckiem w czasie, gdy nie ma ustanowionych kontaktów, wymaga to regulacji przed sądem. Alimenty - Alimenty to najbardziej drażliwa i trudna sprawa dla rodziców. Pewne jest, że dziecko musi mieć zagwarantowane warunki materialne, które pomogą mu się rozwijać i zapewnią stabilne i bezpieczne życie. Dobro dziecka wymaga, aby wysokość alimentów zaspokajała jego potrzeby i rozwój intelektualny i duchowy. Dla większości rodziców dziecko stanowi centrum życia. Ale gdy tak nie jest, to potrzebna jest profesjonalna pomoc w dochodzeniu praw dziecka przed sądem. Dotyczy to ustalenia alimentów oraz władzy rodzicielskiej. Na wstępie proponuję bezpłatną konsultację. Na ustalonym spotkaniu w kancelarii wysłucham Państwa, a następnie rzeczowo wyjaśnię z jakim problemem musimy się zmierzyć.

 

Sprawy majątkowe

Przeprowadzam sprawy z zakresu podziału majątkowego wspólnego małżonków, i to zarówno w trakcie trwania małżeństwa, jak i po rozwodzie. Podział majątku, ustalenie jego składników oraz tego, które składniki komu przypadną, to szczególnie skomplikowany proces wymagający fachowej wiedzy. Aby przeprowadzić skuteczny podział majątku konieczne jest ustalenie jego wartości (nieruchomości, ruchomości, kont bankowych, dzieł sztuki, biżuterii etc.). Sąd ma wiele możliwości dokonania podziału majątku wspólnego. Często ten podział jest niekorzystny i niesprawiedliwy. Stąd niezbędnym jest skorzystanie z fachowej pomocy prawnej. Możliwy jest ugodowy podział wspólnego majątku, który w większości spraw, jakie prowadziłem był najkorzystniejszy dla zainteresowanych stron. Często w takich sprawach emocje stają się złym doradcą. Stąd rzetelne i profesjonalne wsparcie staje się nieodzowne. Podział majątku kształtuje dalsze życie Twoje i dzieci. Niezwykle ważne staje się zapewnienie maksymalnych korzyści i znalezienie optymalnych rozwiązań. 

 

Alimenty

Alimenty to najbardziej drażliwa i trudna sprawa dla rodziców. Pewne jest, że dziecko musi mieć zagwarantowane warunki materialne, które pomogą mu się rozwijać i zapewnią stabilne i bezpieczne życie. Dobro dziecka wymaga, aby wysokość alimentów zaspokajała jego potrzeby i rozwój intelektualny i duchowy. Dla większości rodziców dziecko stanowi centrum życia. Ale gdy tak nie jest, to potrzebna jest profesjonalna pomoc w dochodzeniu praw dziecka przed sądem. Dotyczy to ustalenia alimentów oraz władzy rodzicielskiej. Na wstępie proponuję bezpłatną konsultację. Na ustalonym spotkaniu w kancelarii wysłucham Państwa, a następnie rzeczowo wyjaśnię z jakim problemem musimy się zmierzyć. 

 

Mediacja

Jestem stałym mediatorem sądowym wpisanym na listę prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie. Posiadam duże doświadczenie w prowadzeniu mediacji. Uważam, że zawarcie korzystnego porozumienia przed Mediatorem jest możliwe. Ma to wiele korzyści. Gwarantuje spokój i komfort w najtrudniejszym czasie, przez który przechodzą moi Klienci i ich bliscy. Wielokrotnie kompromis jest lepszy od czasu straconego na walkę, która często nie przynosi zakładanych rezultatów. Zdarza się często, że prowadzę mediacje jako pełnomocnik strony. Wspólnie ustalamy wszystkie najistotniejsze sprawy.

Kancelaria Prawa Rodzinnego i Mediacji

Adwokat Dariusz Biela

ul. Kopernika 6/9
42-217 Częstochowa
+48 500 49 46 45
adwokatdariuszbiela@gmail.com

Opłaty za reprezentację i inne usługi realizowane w zakresie prawa rodzinnego, rozwodów, praw do opieki nad dzieckiem, alimentami etc. prosimy kierować na konto: 55 1600 1462 1804 1123 8000 0001 BNP PARIBAS Bank Polska SA SWIFT PPABPLPXXX

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.