Sprawy Rodzinne - Adwokat w Częstochowie

Moja Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego obejmujące takie zagadnienia jak:

  • rozwód
  • separacja
  • alimenty
  • kontakty z dziećmi
  • władza rodzicielska - jej pozbawienie, ograniczenie bądź odzyskanie
  • podział, rozliczenie majątku dorobkowego małżonków
  • mediacje
  • spadki.

W sytuacji, gdy relacje w związku komplikują się, gdy martwisz się o przyszłość finansową Twoją i Twojego dziecka, niezbędna staje się pomoc prawna. Wystarczy skontaktować się, aby umówić termin spotkania i uzyskać bezpłatną poradę.

Podejmując się prowadzenia sprawy, zajmuję się wszelkimi niezbędnymi czynnościami w Państwa imieniu. Reprezentuję Państwa na posiedzeniach sądowych i w trakcie mediacji. Proszę się ze mną skontaktować, a wszystko wyjaśnię.

Kancelaria prowadzi wiele spraw Polaków mieszkających zagranicą.

Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego. Pomagam sporządzić niezbędną dokumentację, udzielam porad prawnych i reprezentuję klientów przed sądem. Zajmuję się sprawami dotyczącymi relacji pomiędzy małżonkami, jak i między rodzicami a dziećmi. Zarówno jeśli problem dotyczy kwestii osobistych (rozwód), jak i majątkowych (alimenty). Za każdym razem działam na korzyść klienta i jeśli jest to możliwe, dokładam wszelkich starań, by strony sporu mogły osiągnąć porozumienie. Reprezentuję klientów w sprawach skomplikowanych, które bardzo często są niezwykle emocjonalne i trudne dla obu stron konfliktu. Rzeczowa pomoc adwokata z Częstochowy, specjalizującego się w sprawach rodzinnych może być w tym przypadku niezwykle pomocna.

Czym jest prawo rodzinne?

Prawo rodzinne jest to jedna z gałęzi prawa, która ma na celu regulowanie majątkowych i osobistych stosunków zarówno między małżonkami, rodzicami a dziećmi, a także tych wynikających z powinowactwa lub pokrewieństwa. Jednymi z głównych zasad prawa rodzinnego są m.in.:

  • zasada równego traktowania małżonków i trwałość małżeństwa,
  • dbanie o dobro małoletnich dzieci.

Podstawowym wyznacznikiem prawa rodzinnego jest ustawa z dn. 25 lutego 1964 roku Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. Podejmując się reprezentowania klientów w sprawach dotyczących prawa rodzinnego, każdy przypadek traktuję w sposób indywidualny, zapewniając nie tylko profesjonalną pomoc, ale także wsparcie na każdym etapie jej trwania. Podczas niesienia pomocy, moim nadrzędnym celem jest udzielenie skutecznego wsparcia prawnego w sytuacji konfliktu rodzinnego. Za każdym razem indywidualnie dobieram korzystne dla klienta rozwiązanie i dokładnie wsłuchuję się w jego historię.

Dlaczego tak ważna jest pomoc adwokata z Częstochowy w regulowaniu spraw rodzinnych?

Podczas rozwiązywania spraw z zakresu prawa rodzinnego bardzo ważną rolę odgrywa mediacja. Jej celem jest ugodowe zakończenie sprawy. Moją rolą w tej sytuacji jest pośredniczenie w kontaktach i dążenie do zawarcia ugody oraz wypracowania rozwiązania, na które obie strony przystaną. Zarówno jeśli chodzi o relacje między małżonkami, jak i rodzicami a dzieckiem. Uniknięcie w sprawach rodzinnych drogi sądowej pozwala zaoszczędzić stres, który może towarzyszyć osobom zainteresowanym. Sprawy dotyczące prawa rodzinnego, takie jak rozwód, alimenty, ustalenie kontaktów z rodzicami czy podział majątku wspólnego małżonków zazwyczaj są trudne, nie tylko emocjonalnie. Dlatego też profesjonalna pomoc ze strony doświadczonego adwokata, który w obiektywny sposób stara się rozwiązać sytuację, w wielu przypadkach jest niezastąpiona. Zawsze działam tak, aby na pierwszym miejscu mieć dobro klienta i jego rodziny. Jeśli potrzebują Państwo pomocy adwokata z Częstochowy w sprawach rodzinnych, czekam na kontakt. Nawiązując ze mną współpracę możecie Państwo liczyć na profesjonalną pomoc prawną. Oferuję zarówno sporządzanie pism, jak i reprezentowanie Państwa przed sądem.

Sprawdź Także: pozbawienie władzy rodzicielskiej adwokat częstochowa | kontakty z dzieckiem adwokat częstochowa | wysokość alimentów adwokat częstochowa | pozew rozwód częstochowa

Kancelaria Prawa Rodzinnego i Mediacji

Adwokat Dariusz Biela

ul. Kopernika 6/9
42-217 Częstochowa
+48 500 49 46 45
adwokatdariuszbiela@gmail.com

Opłaty za reprezentację i inne usługi realizowane w zakresie prawa rodzinnego, rozwodów, praw do opieki nad dzieckiem, alimentami etc. prosimy kierować na konto: 55 1600 1462 1804 1123 8000 0001 BNP PARIBAS Bank Polska SA SWIFT PPABPLPXXX

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.