Sprawy Rodzinne - Adwokat w Częstochowie

Moja Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego obejmujące takie zagadnienia jak:

  • rozwód
  • separacja
  • alimenty
  • kontakty z dziećmi
  • władza rodzicielska - jej pozbawienie, ograniczenie bądź odzyskanie
  • podział, rozliczenie majątku dorobkowego małżonków
  • mediacje
  • spadki.

W sytuacji, gdy relacje w związku komplikują się, gdy martwisz się o przyszłość finansową Twoją i Twojego dziecka, niezbędna staje się pomoc prawna. Wystarczy skontaktować się, aby umówić termin spotkania i uzyskać bezpłatną poradę.

Podejmując się prowadzenia sprawy, zajmuję się wszelkimi niezbędnymi czynnościami w Państwa imieniu. Reprezentuję Państwa na posiedzeniach sądowych i w trakcie mediacji. Proszę się ze mną skontaktować, a wszystko wyjaśnię.

Kancelaria prowadzi wiele spraw Polaków mieszkających zagranicą.

Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego. Pomagam sporządzić niezbędną dokumentację, udzielam porad prawnych i reprezentuję klientów przed sądem. Zajmuję się sprawami dotyczącymi relacji pomiędzy małżonkami, jak i między rodzicami a dziećmi. Zarówno jeśli problem dotyczy kwestii osobistych (rozwód), jak i majątkowych (alimenty). Za każdym razem działam na korzyść klienta i jeśli jest to możliwe, dokładam wszelkich starań, by strony sporu mogły osiągnąć porozumienie. Reprezentuję klientów w sprawach skomplikowanych, które bardzo często są niezwykle emocjonalne i trudne dla obu stron konfliktu. Rzeczowa pomoc adwokata z Częstochowy, specjalizującego się w sprawach rodzinnych może być w tym przypadku niezwykle pomocna.

Czym jest prawo rodzinne?

Prawo rodzinne jest to jedna z gałęzi prawa, która ma na celu regulowanie majątkowych i osobistych stosunków zarówno między małżonkami, rodzicami a dziećmi, a także tych wynikających z powinowactwa lub pokrewieństwa. Jednymi z głównych zasad prawa rodzinnego są m.in.:

  • zasada równego traktowania małżonków i trwałość małżeństwa,
  • dbanie o dobro małoletnich dzieci.

Podstawowym wyznacznikiem prawa rodzinnego jest ustawa z dn. 25 lutego 1964 roku Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. Podejmując się reprezentowania klientów w sprawach dotyczących prawa rodzinnego, każdy przypadek traktuję w sposób indywidualny, zapewniając nie tylko profesjonalną pomoc, ale także wsparcie na każdym etapie jej trwania. Podczas niesienia pomocy, moim nadrzędnym celem jest udzielenie skutecznego wsparcia prawnego w sytuacji konfliktu rodzinnego. Za każdym razem indywidualnie dobieram korzystne dla klienta rozwiązanie i dokładnie wsłuchuję się w jego historię.

Dlaczego tak ważna jest pomoc adwokata z Częstochowy w regulowaniu spraw rodzinnych?

Podczas rozwiązywania spraw z zakresu prawa rodzinnego bardzo ważną rolę odgrywa mediacja. Jej celem jest ugodowe zakończenie sprawy. Moją rolą w tej sytuacji jest pośredniczenie w kontaktach i dążenie do zawarcia ugody oraz wypracowania rozwiązania, na które obie strony przystaną. Zarówno jeśli chodzi o relacje między małżonkami, jak i rodzicami a dzieckiem. Uniknięcie w sprawach rodzinnych drogi sądowej pozwala zaoszczędzić stres, który może towarzyszyć osobom zainteresowanym. Sprawy dotyczące prawa rodzinnego, takie jak rozwód, alimenty, ustalenie kontaktów z rodzicami czy podział majątku wspólnego małżonków zazwyczaj są trudne, nie tylko emocjonalnie. Dlatego też profesjonalna pomoc ze strony doświadczonego adwokata, który w obiektywny sposób stara się rozwiązać sytuację, w wielu przypadkach jest niezastąpiona. Zawsze działam tak, aby na pierwszym miejscu mieć dobro klienta i jego rodziny. Jeśli potrzebują Państwo pomocy adwokata z Częstochowy w sprawach rodzinnych, czekam na kontakt. Nawiązując ze mną współpracę możecie Państwo liczyć na profesjonalną pomoc prawną. Oferuję zarówno sporządzanie pism, jak i reprezentowanie Państwa przed sądem.

Sprawdź Także: pozbawienie władzy rodzicielskiej adwokat częstochowa | kontakty z dzieckiem adwokat częstochowa | wysokość alimentów adwokat częstochowa | pozew rozwód częstochowa

Współpraca z adwokatem – klucz do skutecznego rozwiązania problemów rodzinnych

Prowadzona przeze mnie Kancelaria Adwokacka, działając w ramach obowiązujących przepisów, zapewnia bieżące wsparcie i doradztwo. Rozwiązywanie problemów rodzinnych drogą sądową nie należy do łatwych zagadnień ze względu na charakter więzi, łączącej strony postępowania, czego przyjmujący sprawę prawnik musi być świadomy. Jako adwokat w Częstochowie mam świadomość, że większość tego rodzaju postępowań, niezależnie od tego, czy dotyczą one rozwodu, władzy rodzicielskiej, podziału majątku czy mediacji rodzinnych, nacechowana jest sporym ładunkiem emocjonalnym. To z kolei sprawia, że stronom trudno jest spojrzeć na toczony spór obiektywnie, skupiając się na wypracowaniu najkorzystniejszych dla siebie rozwiązań.

Właśnie w tej kwestii należy upatrywać znaczenia adwokata, który zgodnie z obowiązującymi go normami prawnymi i etycznymi, powinien skupić się na zabezpieczeniu interesów Klienta. Aby rozwiązać problem rodzinny na drodze sądowej i uzyskać satysfakcjonujące rozstrzygnięcie rozprawy lub mediacji, mają Państwo prawo skorzystać z porady prawnej lub zapewnić sobie wsparcie pełnomocnika procesowego.

Często zdarza się tak, że wytoczenie powództwa przeciwko współmałżonkowi bądź innemu członkowi rodziny jest jedynym sposobem ochrony własnego interesu prawnego, majątkowego bądź osobistego. Pomoc adwokata przy rozwiązywaniu rodzinnych problemów, zarówno w drodze mediacji, jak i procesu sądowego może obejmować szereg czynności, takich jak m.in.:

  • udzielanie bieżących porad prawnych, służących znalezieniu rozwiązania problemu,
  • pomoc w sporządzaniu wniosków, pozwów oraz innych pism procesowych,
  • reprezentowanie Klientów na każdym etapie postępowania w sądzie,
  • udział w mediacjach rodzinnych w roli pełnomocnika lub mediatora,
  • wsparcie w procedurze odwoływania się od wyroku sądu,
  • pomoc w gromadzeniu materiału dowodowego w toku postępowania,

a także wiele innych form wsparcia, którego wymaga rozwiązywanie problemów rodzinnych, zarówno drogą sądową, jak i poza budynkiem sądu.

Czy warto podjąć mediacje w sprawach rodzinnych?

Zmagając się z rozmaitymi dysfunkcjami w rodzinie, warto mieć świadomość, że wytoczenie powództwa nie jest jedynym sposobem na rozwiązywanie sporów. Zaskakująco wiele spraw wcale nie musi mieć swojego finału przed sądem, ponieważ porozumienie da się wypracować na drodze mediacji rodzinnych, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Za ich prowadzenie odpowiada mediator, najczęściej radca prawny bądź adwokat, którego rolą jest pomoc w wypracowaniu kompromisu satysfakcjonującego obie strony sporu.

Warto mieć świadomość, że sukces tego rodzaju działań często zależy od tego, jak bardzo strony pozostające w ze sobą w konflikcie, gotowe są pójść na kompromis. Prowadzący mediację rodzinną adwokat wspiera uczestników, zarówno jeśli chodzi o określenie ich kluczowych problemów i interesów, jak i w kwestii uwzględnienia ich przez drugą stronę. Rola mediatora okazuje się istotna w tych obszarach, gdzie wypracowanie porozumienia jest szczególnie trudne.

Klasycznym przykładem są mediacje rodzinne w sprawie o rozwód lub separację. Ze względu na fakt, iż jest to dobrowolna, poufna metoda rozwiązywania problemów bez wchodzenia na drogę sądową, zaangażowanie adwokata daje małżonkom rozmaite perspektywy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że celem tego rodzaju procedury wcale nie musi być „ratowanie” małżeństwa za wszelką cenę. Mediacja rodzinna oczywiście może prowadzić do pojednania, jednak równie dobrze może stanowić sposób na wypracowanie porozumienia w takich istotnych kwestiach, jak:

  • sposób wykonywania władzy rodzicielskiej,
  • ustalenie warunków kontaktu z dziećmi,
  • obowiązek alimentacyjny na rzecz dzieci lub współmałżonka,
  • sprawy mieszkaniowe i podział majątku po rozwodzie,
  • rozporządzanie majątkiem małoletniego dziecka,
  • kontakty z dalszą rodziną,
  • zgoda na wyjazd dziecka za granicę,

a także w wielu innych sprawach, których rozwiązywanie zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem rodzinnym nie musi następować w trakcie procesu sądowego. Mediator nie jest sędzią ani arbitrem, a jego rolą jest pomoc stronom w wypracowaniu rozwiązania, które będzie kompromisowe.

Korzyści z prowadzenia mediacji rodzinnych są liczne, zarówno dla stron sporu, jak i dla ich dzieci. Do najważniejszych należą z pewnością:

  • wzmocnienie dialogu i komunikacji między stronami konfliktu – mediacja to bezpieczna przestrzeń, w której strony mogą swobodnie wyrażać swoje potrzeby i oczekiwania,
  • zwiększenie szans na porozumienie – tylko od uczestników zależy, jakie wypracują metody rozwiązywania problemów rodzinnych,
  • pomoc mediatora – udział adwokata rozszerza możliwość wypracowania kompromisu,
  • oszczędność czasu i pieniędzy – mediacja jest często szybszym i tańszym sposobem rozwiązania sporu niż wejście na drogę sądową,
  • mniej nerwów oraz stresu – zarówno dla siebie, jak i dzieci, a także dla innych osób zaangażowanych w problem.

W przypadku mediacji rodzinnych, w które zaangażowane są dzieci, mediator powinien tak prowadzić postępowanie, aby rodzice lub prawni opiekunowie w największym możliwym stopniu skupili się na zaspokojeniu ważnych interesów osób małoletnich.

Kancelaria Prawa Rodzinnego i Mediacji

Adwokat Dariusz Biela

ul. Kopernika 6/9
42-217 Częstochowa
+48 500 49 46 45
adwokatdariuszbiela@gmail.com

Opłaty za reprezentację i inne usługi realizowane w zakresie prawa rodzinnego, rozwodów, praw do opieki nad dzieckiem, alimentami etc. prosimy kierować na konto: 55 1600 1462 1804 1123 8000 0001 BNP PARIBAS Bank Polska SA SWIFT PPABPLPXXX

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.