Alimenty

Walka o swoje prawa w sądzie nigdy nie należała do łatwych zadań. Już samo złożenie pozwu bez odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności stanowi etap, przez który często trudno przebrnąć samodzielnie. Oczywiście można poszukać informacji w powszechnie dostępnych źródłach np. internecie, ale odsiane wartościowych treści od nieprawdziwych danych czasem jest zadaniem nieosiągalnym, gdy nie posiada się specjalistycznej wiedzy. Jeśli zależy Państwu na odpowiednim zabezpieczeniu własnych interesów, najlepszym wyborem będzie doświadczony adwokat. Na życzenie klienta m.in. złożę pozew o alimenty do sądu mającego siedzibę w mieście Częstochowa. Wyjaśnię również wszystkie procedury i zawiłości prawne, jakie wystąpią na poszczególnych etapach postępowania. Moim priorytetem jest, aby klient wiedział, na co może liczyć, co przekłada się także na jego poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu.

W czym pomagam?

Proces cywilny, którego przykład może stanowić sprawa o alimenty, cechuje się sformalizowanym charakterem. Doświadczony adwokat z Częstochowy, a do takich się zaliczam, potrafi jednak sprawnie poruszać się po prawnych zawiłościach, oferując szerokie spektrum pomocy. Sprawą zajmę się od samego początku, m.in. napiszę rzetelny i profesjonalny pozew, zgodny z Państwa interesem, a co najważniejsze oczekiwaniami. Oczywiście, że zostając Państwa sądowym pełnomocnikiem, nadzoruję i optymalizuję cały przebieg procesu. W ten sposób klient ma pewność, że jego sytuacja będzie pod stałą kontrolą. Podejmuję się spraw o różnym stopniu trudności. Do każdej z nich podchodzę indywidualnie, przez co poczynione kroki prawne zawsze są adekwatne do danej sytuacji. W wielu przypadkach Państwa obecność ogranicza się do obecności na rozprawach i udziału w niezbędnych procedurach.

Czy warto zatrudniać adwokata?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie nie trzeba być prawnikiem, czy też specjalistą w zakresie prawa rodzinnego. W zasadzie warto rozważyć przede wszystkim jedną kwestię. Jak ewentualna przegrana w sądzie wpłynie na Państwa codzienne życie w miejscowości Częstochowa? Zazwyczaj pozew o alimenty wiąże się przecież z zabezpieczeniem podstawowych potrzeb człowieka np. współmałżonka, dziecka lub rodzica. W takim przypadku odsunięcie roszczeń oznacza niejednokrotnie prywatną tragedię o wieloletnim przełożeniu na życie. Ryzyko niepożądanego obrotu spraw, minimalizuje skorzystanie z usług rzetelnego prawnika. Adwokat działając w Państwa imieniu i konsultując podejmowane kroki, zawalczy o maksymalną wysokość alimentów, przed sądem w Częstochowie. Będą mieli Państwo pewność, że zrobione zostało wszystko, aby sprawa sądowa zakończyła się zgodnie z oczekiwaniami.

Jak długo trwa rozprawa o alimenty?

Często alimenty stanowią istotny element comiesięcznego budżetu, dlatego oczywistym jest, że czas trwania rozprawy ma kluczowe znaczenie dla jej stron. Na długość procesu wpływa jednak wiele elementów, ale to kolejny powód, by zajął się nim specjalista. Znający prawnicze realia adwokat do minimum skraca czas walki o alimenty przed sądem w mieście Częstochowa. Wybierając moje usługi mają Państwo pewność, że będę działać z bezwzględną skutecznością, a zarazem w zgodzie z etyką i kulturą prawną oraz należytą starannością. Od ponad 20 lat zajmuję się najtrudniejszymi sprawami z zakresu prawa rodzinnego, spełniając pokładane we mnie oczekiwania. Do klientów podchodzę z szacunkiem. Stawiam na partnerską współpracę, ponieważ zależy mi na przejrzystości każdej sytuacji. Bez obaw mogą powierzyć mi Państwo walkę o alimenty. Jako wieloletni adwokat z Częstochowy posiadam w dorobku wielu wygranych spraw.

Sprawdź Także: władza rodzicielska adwokat częstochowa | zakaz kontaktów z dzieckiem adwokat częstochowa | adwokat częstochowa sprawy rodzinne | adwokat częstochowa rozwody

Co jest ważne w sprawie o alimenty?

W sprawach dotyczących alimentacji sąd wymaga od strony wnioskującej przedstawienia dowodów potwierdzających istnienie roszczenia. Dowód należy w tym przypadku rozumieć jako środek procesowy, którego celem jest wykazanie, że przedstawiane przez stronę fakty i twierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym. Przygotowując się do sprawy alimentacyjnej, warto mieć na uwadze fakt, iż sąd dopuści w postępowaniu jedynie te dowody, które mają bezpośredni związek ze sprawą i są istotne dla jej rozstrzygnięcia.

W trakcie spraw o alimenty strona może powoływać się przede wszystkim na:

  • zeznania świadków,
  • rachunki i faktury,
  • dokumenty, opinie biegłych,
  • przesychania stron,
  • inne dowody, np. wyniki badań lekarskich czy testów na ojcostwo.

Co do zasady, przedstawienie sądowi faktur, rachunków oraz innych dokumentów, jest kluczowe dla potwierdzenia wysokości wydatków ponoszonych w związku z wychowywaniem oraz utrzymywaniem dziecka. Jeśli uczęszcza ono na dodatkowe, płatne zajęcia, warto pozyskać stosowne zaświadczenia, które to potwierdzają. Dowodami w sprawie o alimenty mogą być również m.in. bilety, recepty, a także pozostałe dokumenty potwierdzające wydatki na leczenie, edukację czy spędzanie czasu wolnego. Prawo dopuszcza również przeprowadzenie w ramach sprawy alimentacyjnej dowodu z przesłuchania świadków. Osobami, które składają zeznania w procesie o alimenty, mogą być m.in. członkowie rodziny, ale także wszelkie inne osoby, które znają sytuację finansową oraz osobistą stron postępowania.

Strony mają prawo przytaczać okoliczności oraz dowody na poparcie swoich żądań, jak również na odparcie roszczeń strony przeciwnej. Chcąc mieć pewność, że pozew o alimenty jest kompletny i został sporządzony zgodnie ze wszystkimi normami prawnymi, można zwrócić się o wsparcie do adwokata. Pomoc udzielana w sporach alimentacyjnych pozwala stronom przedstawić swoje racje na podstawie obowiązujących przepisów, zwiększając tym samym szansę na uznanie roszczeń zgłaszanych w toku postępowania.

Kancelaria Prawa Rodzinnego i Mediacji

Adwokat Dariusz Biela

ul. Kopernika 6/9
42-217 Częstochowa
+48 500 49 46 45
adwokatdariuszbiela@gmail.com

Opłaty za reprezentację i inne usługi realizowane w zakresie prawa rodzinnego, rozwodów, praw do opieki nad dzieckiem, alimentami etc. prosimy kierować na konto: 55 1600 1462 1804 1123 8000 0001 BNP PARIBAS Bank Polska SA SWIFT PPABPLPXXX

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.