Podział majątku


W chwili zawarcia związku małżeńskiego, jeśli wcześniej nie została zawarta intercyza, powstaje ustawowa wspólność małżonków. Jest to równoznaczne z faktem, iż wszelkie dobra materialne, jak dom, samochód czy też oszczędności nabyte w trakcie małżeństwa są własnością obojga małżonków. W sytuacji, kiedy dochodzi do rozwodu, konieczny jest podział majątku wspólnego. To samo dotyczy zawarcia intercyzy już w trakcie trwania małżeństwa. Z reguły ma to miejsce w celu zabezpieczenia jednej ze stron, zazwyczaj bardziej zamożnej. W obu tych przypadkach bardzo często konieczne jest wsparcie ze strony adwokata zajmującego się sprawami podziału majątku w Częstochowie. Oferuję pomoc i merytoryczną wiedzę, dzięki którym będzie istniała możliwość do szybkiego, ale przede wszystkim skutecznego rozwikłania problemu. 

 

Co trzeba wiedzieć o podziale majątku?

Majątek wspólny po zawarciu związku małżeńskiego składa się z dóbr uzyskanych przez oboje lub jedno z małżonków. Jest to ogół dóbr materialnych, które nie stanowią majątku osobistego (to w głównej mierze dobra zgromadzone przed zawarciem związku małżeńskiego, nabyte drogą dziedziczenia, darowizny czy też odszkodowania otrzymane w wyniku wypadku, przedmioty osobiste czy prawa autorskie). Mimo tego, iż po rozwodzie dzielony jest majątek wspólny, to wykonuje się też rozliczenie majątku osobistego. Należy też zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje podziału majątku: jest to umowny podział majątku oraz sądowy podział majątku. Umowny, jak sama nazwa wskazuje, następuje z momentem zawarcia umowy. Mamy z nim do czynienia, kiedy małżonkowie bez problemu są w stanie ustalić podział zgromadzonych dóbr wspólnych. Jeśli zaś małżonkowie mają problem z osiągnięciem porozumienia, w większości przypadków dochodzi do sądowego podziału. Wówczas pierwszym z kroków jest złożenie wniosku do Sądu Rejonowego. Wspólny majątek można podzielić po połowie lub proporcjonalnie do wniesionego wkładu w budowaniu majątku. Skład i wartość majątku ustalana jest bezpośrednio przez sąd. Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw cywilnych, w tym również tych dotyczących podziału majątku. Decydując się na skorzystanie z moich usług macie Państwo gwarancję, że już od początku toczącej się sprawy będę dla Was wsparciem. Mogą Państwo liczyć na moje doświadczenie w prowadzeniu najbardziej wymagających spraw często bardzo złożonych. Przy tym zawsze pamiętam o dobru klienta, poznając wcześniej Państwa oczekiwania. 

 

Dlaczego warto skorzystać z moich usług w zakresie ustalenia podziału majątku?

Jestem adwokatem działającym na terenie Częstochowy i specjalizuję się wyłącznie w sprawach rodzinnych, w tym w podziale majątku. Oferuję również bezpłatne konsultacje prawne, które w wielu przypadkach mogą być niezwykle ważne dla osób potrzebujących pomocy prawnej. W trosce o Państwa komfort mogą się one odbyć również online. Jeśli znajdują się Państwo w trudnej sytuacji przed podziałem majątku, czekam na kontakt. Oferuję rzetelną pomoc, dzięki której cały proces będzie jak najmniej emocjonalny, a efekt najkorzystniejszy dla Państwa. 

 

Sprawdź Także: pozew rozwód częstochowa | adwokat częstochowa sprawy rodzinne | zakaz kontaktów z dzieckiem adwokat częstochowa | alimenty adwokat częstochowa

Kancelaria Prawa Rodzinnego i Mediacji

Adwokat Dariusz Biela

ul. Kopernika 6/9
42-217 Częstochowa
+48 500 49 46 45
adwokatdariuszbiela@gmail.com

Opłaty za reprezentację i inne usługi realizowane w zakresie prawa rodzinnego, rozwodów, praw do opieki nad dzieckiem, alimentami etc. prosimy kierować na konto: 55 1600 1462 1804 1123 8000 0001 BNP PARIBAS Bank Polska SA SWIFT PPABPLPXXX

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.