Adw. Dariusz Biela - jak mogę Ci pomóc?

Zapraszam do mojej Kancelarii Prawa Rodzinnego i Mediacji

Bez znaczenia jest, czy trafiłeś na stronę mojej kancelarii świadomie, czy przypadkowo, gdyż nie ulega wątpliwości, że potrzebujesz pomocy i wsparcia adwokata. 

  • Chcesz wiedzieć, jak przeprowadzić sprawę rozwodową?
  • Interesują Cię kwestie alimentów na dzieci i na siebie?
  • Szukasz mediatora? 
  • Zależy Ci na wyłącznej opiece nad dziećmi? 
  • Może zastanawiasz się, jak uregulować kwestie spadkowe? 
  • Rozważasz jak podzielić wspólny majątek małżeński lub z konkubentem?
  • Masz inną sprawę?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań jest twierdząca, to trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Pomogę Ci we wszystkich sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Wystarczy, że umówisz się na bezpłatne konsultacje w siedzibie kancelarii lub online.

Dariusz Biela – adwokat i mediator z Częstochowy

Nazywam się Dariusz Biela. Jestem adwokatem i stałym mediatorem sądowym wpisanym na listę prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie, a także absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu w Katowicach. Prowadziłem także zajęcia z zakresu Prawa Konstytucyjnego ze studentami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie.

Jestem adwokatem, który łączy fachowość oraz doświadczenie z wpojonymi mi w rodzinie zasadami etyki i kultury prawnej. Dobre i sprawdzone wzorce towarzyszą mojej rodzinie od pokoleń. Mój pradziadek był sędzią w C.K. mieście Krakowie. Ojciec także był sędzią, a także Prezesem Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej i Sądu Okręgowego w Częstochowie. Doświadczenie zawodowe nabywane przez lata gwarantuje świadczenie usług adwokackich na najwyższym poziomie.

Podejmując się rozwiązywania spraw z zakresu prawa rodzinnego, poszukuję niestandardowych rozwiązań w celu najlepszego i najskuteczniejszego rozwiązania problemu. Wszystkie działania podporządkowuję Twojemu dobru. Prowadzę sprawy Klientów mieszkających w kraju i za granicą  przed sądami w całej Polsce.

W sądowych potyczkach pomaga mi mój „sportowy duch” i wola walki, którą nabyłem w trakcie profesjonalnego uprawiania sportu – lekkoatletyki. Sport obok prawa jest najbardziej istotnym elementem mojego życia i do dziś aktywnie go uprawiam. 

Sukces motywuje mnie do działania. Odziedziczyłem tę cechę po moich przodkach. Pradziad Adolf Arendt był studentem Jana Matejki na C.K. Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Następnie uczył rysunku Brunona Schulza, który pięknie opisał ten fakt w „Sklepach cynamonowych”. Ojciec, pełniąc funkcję Prezesa Klubu Sportowego AZS Częstochowa, doprowadził drużynę siatkarzy do zdobycia tytułu Mistrza Polski I Ligi w piłce siatkowej mężczyzn.

Rodzinne tradycje, dobre praktyki i zamiłowanie do prawa to solidne fundamenty, które mnie ukształtowały. Dzięki temu nigdy nie tracę zapału i zawsze dążę do pomyślnego finału w Twoich sprawach.

Adwokat Częstochowa – prawo rodzinne

„Mój świadomy wybór i zawodowa misja to niesienie ludziom pomocy w najważniejszej sferze ich życia, którą jest Rodzina. Z tego względu Prawo rodzinne jest dla mnie zawodową pasją” – Adwokat Dariusz Biela 

Problemy prawa rodzinnego dotyczą najbardziej intymnych i wrażliwych sfer życia. Procedury sądowe są skomplikowane, trudne i często niezrozumiałe, co w połączeniu z napięciem emocjonalnym może być dla Ciebie dużym wyzwaniem. Przeprowadzę Cię przez gąszcz przepisów. Wszystkie aspekty spraw przeanalizuję i omówię z Tobą, a także będę Cię reprezentować w Sądzie. Wszystko to ma na celu zakończenia sprawy zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Podejmując się spraw z zakresu prawa rodzinnego, poszukuję niestandardowych rozwiązań w celu najlepszego i najskuteczniejszego rozwikłania problemu. Wszystkie działania podporządkowuję dla Twojego dobra.

Dlaczego warto powierzyć mi prowadzenie spraw?

W skomplikowanych sprawach znajduje niestandardowe rozwiązania. Zadbam o wszelkie formalności, aby maksymalnie skrócić czas sprawy. Będę także dobrym wsparciem w trakcie mediacji i wszędzie tam, gdzie trzeba rozwiązać spory. Moje doświadczenie zawodowe to szereg wymagających spraw i trudnych decyzji. Dzięki temu zyskałem szeroką perspektywę i bezcenną wiedzę. Współpracując ze mną, masz je do swojej dyspozycji.

Prowadzę wyłącznie sprawy rodzinne. Tak szczegółowa specjalizacja pozwala mi na posiadanie kompendium wiedzy niezbędnej do kierowania Twoimi sprawami z najwyższą starannością i na podstawie najlepszej wiedzy.

Adwokat Częstochowa: Bezpłatne konsultacje prawne

Rozwód, podział majątku czy spadek to sprawy nie tylko natury prawnej, ale także emocjonalnej. Zagadnienia stają się jeszcze bardziej delikatne, gdy we wszystkim uczestniczą dzieci. Jako adwokat pomogę zadbać o kwestie formalne, a także mogę Cię reprezentować w sądzie. Z kolei jako mediator będę wsparciem w trakcie negocjacji, uspokoję nastroje i rozładuję negatywne emocje.

Bezpłatne konsultacje prawne przebiegają różnie. Czasami wystarczy jedna rozmowa, a innym razem będzie potrzebne więcej spotkań. Wynikać to może np. z konieczności zapoznania się z dokumentacją procesową. W takich okolicznościach kolejne konsultacje prawne również są bezpłatne.

Konsultacje prawne odbywają się stacjonarnie w mojej kancelarii adwokackiej lub przez internet – porady prawne online.

Czym różni się adwokat od prawnika?

Prawnik to osoba, która ukończyła studia prawnicze, natomiast żeby zostać adwokatem, poza studiami, należy ukończyć trzyletnią aplikację adwokacką. Kończy się ona egzaminem organizowanym  przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Każdy adwokat to prawnik, ale nie każdy prawnik to adwokat.

Prawnik Częstochowa: „Sprawy rodzinne to również mediacje”

Czasami możesz znaleźć się w sytuacji, w której trudno znaleźć nić porozumienia z drugą stroną. Sprawy rodzinne są bardzo delikatne, tym bardziej, gdy uczestniczą w nich małoletni. Priorytetem musi być troska o ich dobro, ale konflikt jest jego zaprzeczeniem. Co wówczas zrobić? 

Możesz zwrócić się o wsparcie do mediatora. Jest to osoba bezstronna, która wspiera strony w pokojowym przedstawieniu swoich argumentów, wzajemnym wysłuchaniu i znalezieniu wspólnych interesów. Mediator sądowy dąży do wypracowania porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla każdej ze stron.

Mediator sądowy może włączyć się do sprawy na każdym etapie. Szczególnie przyda się, gdy konflikt uniemożliwia wypracowanie konsensusu. Zdarza się, że strony nie chcą ze sobą rozmawiać. W takich sytuacjach mediator będzie nieocenionym wsparciem i osobą, która umożliwia komunikację pomiędzy zwaśnionymi stronami.

Mediatora można odwiedzić jeszcze przed wszczęciem procesu sądowego. Dzięki temu poróżnione strony mogą dojść do porozumienia, bez wchodzenia na drogę sądową. Jeśli jednak do tego dojdzie, to sędzia może zalecić tzw. mediacje sądowe. 

Istnieje wiele spraw i zawiłości, które pomoże rozwiązać mediator sądowy. W ten sposób oszczędzisz sobie i bliskim nerwów, a także unikniesz wielu stresujących sytuacji. Każda rozprawa to duży wydatek emocjonalny, zwłaszcza gdy z boku wszystkie wydarzenia obserwują dzieci. One również przeżywają spory rodziców, a to ich dobro powinno być najważniejsze. 

Jako mediator sądowy prowadzę mediacje i dążę do załagodzenia konfliktów rodzinnych, w szczególności dotyczących małoletnich dzieci. W wirze największych emocji rodzice powinni, jeśli to tylko możliwe, znaleźć nić porozumienia w kwestii władzy rodzicielskiej i pieczy nad dzieckiem.

Bezpłatne konsultacje prawne pomogą znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Jako adwokat i  mediator sądowy w trakcie rozmowy służę radą i wsparciem. Możesz czerpać z mojego doświadczenia z korzyścią dla siebie.

Masz sprawę? Umów się na bezpłatne konsultacje prawne. Zapraszamy!
Kancelaria Prawa Rodzinnego i Mediacji

Adwokat Dariusz Biela

ul. Kopernika 6/9
42-217 Częstochowa
+48 500 49 46 45
adwokatdariuszbiela@gmail.com

Opłaty za reprezentację i inne usługi realizowane w zakresie prawa rodzinnego, rozwodów, praw do opieki nad dzieckiem, alimentami etc. prosimy kierować na konto: 55 1600 1462 1804 1123 8000 0001 BNP PARIBAS Bank Polska SA SWIFT PPABPLPXXX

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.