Adw. Dariusz Biela - jak mogę Ci pomóc?

Nazywam się Dariusz Biela. Jestem adwokatem i stałym mediatorem sądowym wpisanym na listę prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie. Od 1998 roku prowadzę własną Kancelarię Adwokacką. Wykonując zawód adwokata, udaje mi się połączyć fachowość oraz nabyte doświadczenie z wpojonymi mi w rodzinie zasadami etyki i kultury prawnej. Mój pradziadek był sędzią w C.K. mieście Krakowie. Mój ojciec był również sędzią, pełnił funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej i Sądu Okręgowego w Częstochowie. Doświadczenie zawodowe nabywane przez lata gwarantuje świadczenie usług adwokackich na najwyższym poziomie. 

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu w Katowicach.

Prowadziłem zajęcia z zakresu Prawa Konstytucyjnego ze studentami Wydziału Prawa i Administracji.

Moją zawodową pasją stało się Prawo Rodzinne. Mój świadomy wybór i zawodowa misja to niesienie ludziom pomocy w najważniejszej sferze ich życia, którą jest Rodzina.

Prawo rodzinne dotyczy najbardziej intymnych i wrażliwych sfer naszego życia. Tu nie można mówić o przegranych, czy wygranych. Dobro małoletnich dzieci, przeprowadzenie klientów przez skomplikowaną i trudną oraz często niezrozumiałą procedurę sądową, jest moim najważniejszym zadaniem. Jako mediator staram się łagodzić konflikty rodzinne, w szczególności dotyczące małoletnich dzieci. W wirze największych emocji rodzice powinni, jeśli to tylko możliwe, znaleźć nić porozumienia w kwestii władzy rodzicielskiej i pieczy nad dzieckiem.

Podejmując się rozwiązywania spraw z zakresu prawa rodzinnego, poszukuję niestandardowych rozwiązań w celu najlepszego i najskuteczniejszego rozwiązania problemu. Wszystkie działania podporządkowuję dobru Klienta.

 

Prowadzę sprawy Klientów mieszkających w kraju i za granicą  przed sądami w całej Polsce.

 

W sądowych potyczkach pomaga mi mój „sportowy duch” i wola walki, którą nabyłem w trakcie profesjonalnego uprawiania sportu – lekkoatletyki. Sport obok prawa jest najbardziej istotnym elementem mojego życia i do dziś aktywnie go uprawiam. 

Sukces motywuje mnie do działania. Odziedziczyłem tę cechę po moich przodkach. Pradziad Adolf Arendt był studentem Jana Matejki na C.K. Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie. Następnie uczył rysunku Brunona Shultza, który pięknie opisał ten fakt w "Sklepach cynamonowych"

Ojciec pełniąc funkcję Prezesa Klubu Sportowego AZS Częstochowa doprowadził drużynę siatkarzy do zdobycia tytułu Mistrza Polski I Ligi w piłce siatkowej mężczyzn.

Kancelaria Prawa Rodzinnego i Mediacji

Adwokat Dariusz Biela

ul. Kopernika 6/9
42-217 Częstochowa
+48 500 49 46 45
adwokatdariuszbiela@gmail.com

Opłaty za reprezentację i inne usługi realizowane w zakresie prawa rodzinnego, rozwodów, praw do opieki nad dzieckiem, alimentami etc. prosimy kierować na konto: 55 1600 1462 1804 1123 8000 0001 BNP PARIBAS Bank Polska SA SWIFT PPABPLPXXX

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.